Řeka - Gutské sedlo - vrstevnice - zpět Řeka (Řeka)

Tato trasa je určená jako stavebnicový prvek, pro cykloturisty, vracející se do výchozího bodu s tím že trasa je rozšiřtitelná v závisloti na fyzický kondici.

Základní délka je cca 12 km z výchozím bodem, asi 1 km na středem obce Řeka, kde je malé parkoviště u místního obchodu. Vyrážime po asfaltové cestě v mírném stoupání, kolem chatové oblasti. Po cca 1 km stoupání značně přitvrdí až do zatáčky s výhledem na do otevřeného údolí a dál směrem na Ostravu. Pokračujeme dál, už přece jen lehćím stoupáním až do Gutského sedla (cca 680 mn.m.). Tady lze trasu dál modifikovat a to buď pokračovat po žluté stoupáním dál smérem na Šindelnou, kde lze opět ještě rozdělit a pokračovat směrem po modré na Ropici a dál po červené Na Velký Lipový, Ropička a pak po zelené se vracet zpět, nebo si toto zkráti po žluté a pak opět navázat na červenou (Velký Lipový).

My jsme vybrali kratší  a zároveň lehćí variantu a to pokračováním z Gutského sedla, vrstevnicí jak je zřejmé z přiložené skenované trasy. Trasa už stále jen klesá až do údolí říčky Ropičanky, kolem chatové osady, kde se pak po cca 200 metrech lze napojit na již klasickou komunikaci a asi po dvou kilometrech dorazit do stejného místa, odkud jsme vyjeli.

Trasa ma vyhodu ze muze byt jakymsi stavebnim kamenem, v te zakladni podobe neni narocna, snad az na ten vyjezd na Gutske sedlo, pak ale už je to spíše jen o menším, nebo lehce větśím stoupání, ale v zásadě už je to spíśe vrstevnicová záležitost a lze ji pak prodloužit i až trasou na Kotaŕ a zpět přes Komorní lhotku do Řeky, což už ale nebude o 12 kilometrech ale nejméně dvaceti až pětadvaceti.

Mapa trasy

Profil trasy