Komorní Lhotka - Prašivá - Kotař - Komorní Lhotka (Komorní Lhotka)

Dnešní trasa má společné rysy jak pro turistiku, tak pro cykloturistiku. Ale postupně. Start jsme umístili u sauny v Komorní Lhotce, taky proto, že jako cílcová stanice bude plnit funkci občerstvovny :-). Prvních pár stovek metrů je to přes louky, lehkým stoupáním, které nás ale záhy donutí přehodit na nejlehči převod, ne-li sesednout z kola. Nicméně toto stoupání po cca 500 metrech poklesne ve sklon, který se na lehký převod dá "utáhnout". Takto, ve finále dokonce s lehkým klesáním dojedeme na rozcestí, kde pokud bychom odbočili do prava, dojedeme k chatě na Prašivé, my ale pokračujeme dále, teď po červené značce směrem na Kotař. Bohužel ihned po nástupu na červenou značku, nás čeká "majstrštich" tedy stoupání se sklonem, který není ušlapatelný a tak těch cca 100 - 150 m prostě kolo raději povedeme. Jakmile vystoupáme na vrchol Prašivé (cca 843 m.n.m) stoupání poklesne, jsme odměněni pohledme do údolí Komorní Lhotky. Projedeme přes vrchol Čupelu a pak k naší radosti, klesáme až k chatě Kotař.

Dlužno dodat, že cca 300 m před chatou Kotař je odbočka, kde naše trasa pokračuje zpět do Komorní Lhotky, nicméně my jsme si zajeli těch pár metrů na louku před chatou, kde se dá taky občerstvit, odpočinout a posedět.

Tady se nabízí jak je již zvykem, prodloužení trasy pro zdatnější, přes Ropičku  (918 mn.m.) a pak po zelené do údolí Komorní Lhotky. My ale se budeme vracet na již zmíněnou křižovatku a po modré klesáme do Komorní Lhotky. Naše skenovaná trasa má na souřadnici (N49 37 45.5 E18 31 20.6) variantu, kde jsme chtěli ověřit alternativu modré trasy, ale doporučujeme držet se klasické modré trasy.

Po definitivním doputování do údolí, se krásným sjezdem po asfaltové silnici svezeme v  neustálém klesání do centra obce, kde nás ale čeká ještě dojezd k našemu zaparkovanému vozidlu, cca 1,5 km od centra u sauny, kde nás čeká občerstvení a odpočinek. Trasa má cca 15 km, je třeba říci, že je co do převýšení poměrně náročná a pro děti a jedince bez kondice spíśe usurpací, ale pro ty co "vytáhnou" kolo na Prašivou, pak trasa nabízí alternativy jak ve sjezdu na stranu Morávky od chaty Kotař, nebo pokračování po hřebenech až třeba na javorový, ale to už je pro silné jedince.

Mapa trasy

Profil trasy