Český Těšín - Řeka - Smilovice - Nebory - ČT (Řeka)

Nová trasa na kolo, vznikla jako varianta podobných již zde prezentovaných tras. Snahou je se vyhýbat silnicím s velkým provozem, což se ne vždy podaří, ale tato zásada je jako základní pravidlo. Startem je opět Český Těšín a až po hlavní cestu vedoucí z Třince do F-M, kterou jen kolmo projedete, jdete mimo hlavní komunikace. Od protnutí této spojnice na F-M, se sice pokračuje po hlavní cestě, ale provoéz není natolik velký aby vyloučil tuto trasu. Trasa vede kolem potoka Ropice a je vítánou možností se osvěžit. V Řece se otočíme o 180°C a v lehkém sjezdu dojedeme do Smilovic kde odbočíme po asfaltové komnunikaci (tak na jedno auto) a míříme směrem na Třinec.

Dojedeme po asi 2,3 km na rozcestí a to stálem sjezdu kde bychom doprava odočili ke Gutskému kostelu, my se držíme směrem v levo a stoupáním pokračujeme směrem k hlavní trase Třinec - F-M, kterou budeme opět křižovat, ale tentokrát musíme vyšlapat cca 150m do prudkého stoupaní a v hustém provozu, nicméně je zde záchrana a to v podbě chodníku, tak že celé stoupání můžete jak vyšlapat tak vyjít vedle kola t o v připadě méně zdatných jedinců. na vrcholku odbočém doleva a již opét v téměř nulovém provozu pokračujeme opět v lehkém sjezdu směrem k Ropici, kolem rozvodných závodů a stejnou trasou jakou jsme vyjížděli dorazíme do ČT.

na trase je zmíněný potok jako zdroj osvěžení, pak restaurace v Řece, směrem zpět je večerka ve Smilovicích. Trasa je takovým pohodovým kolečkem z 28 km se řadí v celku mezi ty lehćí, rovinnaté, s několika lehkými stoupáními, jdoucí vyjít i pěšky.

Mapa trasy

Profil trasy